Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Collegium Medicum
Absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku (obecnie Gdański Uniwersytet Medyczny), specjalistka chorób wewnętrznych, specjalistka reumatologii. W 2013 roku, po przedstawieniu rozprawy pt. „Występowanie zespołu metabolicznego i zaburzeń metabolicznych u chorych z łuszczycowym zapaleniem stawów”, uzyskała stopień doktora nauk medycznych. W 2019 roku uzyskała stopień doktora habilitowanego nauk medycznych na podstawie dorobku naukowego oraz po przedstawieniu cyklu publikacji pt. „Ocena zmian aparatu paznokciowego w przebiegu łuszczycy i łuszczycowego zapalenia stawów”. Jedna z publikacji cyklu habilitacyjnego stała się podstawą opublikowanego w 2021 r., Stanowiska Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Ultrasonograficznych w Medycynie i Biologii (EFSUMB) dotyczącego ultrasonografii dermatologicznej. Z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie związana jest od 2014 roku, od 2023 roku pracuje na stanowisku profesora uczelni, w 2024 roku została powołana na stanowisko Prorektora ds. Collegium Medicum UWM w Olsztynie kadencji 2024-2028.
Zajmuje się zagadnieniami patogenezy, diagnostyki oraz leczenia chorób autoimmunizacyjnych i autozapalnych, ze szczególnym uwzględnieniem spondyloartropatii zapalnych.
W 2017 została koordynatorem Oddziału Reumatologii, a w 2019 roku objęła kierownictwo, utworzonej na jego podstawie, Kliniki Reumatologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
W latach 2020-2023 była Kierownikiem Studiów Doktoranckich Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UWM w Olsztynie. Od 2020 roku jest członkiem Rady Naukowej Szkoły Doktorskiej UWM.
Od 2018 roku pełni funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie reumatologii dla województwa warmińsko-mazurskiego. W 2022 roku została powołana przez Radę ds. Chorób Rzadkich jako ekspert w skład Zespołu nr 5, w celu opracowania Kierunków Poprawy Diagnostyki i Leczenia Chorób Rzadkich „Inne choroby rzadkie – o podłożu immunologicznym”.
Od 2022 roku uczestniczy w pracach zespołu eksperckiego w Ministerstwie Zdrowia w zakresie opracowania modeli analitycznych oraz szczegółowego wzorca map potrzeb zdrowotnych w zakresie reumatologii. W 2023 roku została powołana przez Prezesa NFZ na członka Zespołu Koordynacyjnego ds. Leczenia Biologicznego w Chorobach Reumatycznych.
W latach 2021-2024 sprawowała funkcję Przewodniczącej Głównej Komisji Rewizyjnej Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego. We wrześniu 2024 objęła funkcję vice Prezesa ZG PTR, kadencji 2024-2027.
Jest autorką i współautorką kilkudziesięciu pełnotekstowych artykułów, rozdziałów książkowych i doniesień zjazdowych (IH=13 wg bazy Scopus, IF 130, punkty MNiSW 4141) oraz współautorką krajowych wytycznych leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów oraz szczepień osób z chorobami autoimmunizacyjnymi.