Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Urodził się w 1969 roku w Łodzi, w 1975 roku zaczął uczęszczać do Szkoły Podstawowej nr 183. W roku 1983 rozpoczął naukę w I Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi. Maturę zdał w 1987 roku i rozpoczął studia lekarskie w ówczesnej Akademii Medycznej w Łodzi. Był studentem indywidualnego toku studiów. Podczas studiów pełnił także funkcję przewodniczącego Studenckiego Koła Naukowego przy II Klinice Chirurgii Akademii Medycznej w Łodzi.
Po zakończeniu kształcenia w Akademii, w 1993 roku, odbył staż lekarski. Rozpoczął pracę w Klinice Chirurgii Onkologicznej w Wojewódzkim Szpitalu im. Mikołaja Kopernika w Łodzi.
Specjalizację pierwszego stopnia z chirurgii ogólnej uzyskał w 1996 roku. Następnie otworzył specjalizację z chirurgii onkologicznej, którą ukończył w roku 2001.
W 2000 roku uzyskał stopień doktora nauk medycznych. Tematem jego rozprawy doktorskiej był obustronny rak piersi. Temu zagadnieniu była również poświęcona rozprawa habilitacyjna, dzięki której, w 2006 roku, uzyskał stopień doktora habilitowanego. Tytuł profesora uzyskał pięć lat później, w 2011 roku.
Podczas studiów spędził łącznie 5 miesięcy w Klinikach Chirurgii Serca i Naczyń na Uniwersytetach w Aarhus i w Amsterdamie. Po studiach, odbył staże m.in. w Europejskim Instytucie Onkologii w Mediolanie i w Glasgow Royal Infirmary.
Od roku 2021 jest kierownikiem Kliniki Chirurgii Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Jego dorobek naukowy, koncentruje się przede wszystkim wokół zagadnień dotyczących nowotworów piersi i nowotworów skóry. Jest autorem i współautorem 143 artykułów, 65 rozdziałów i 3 monografii.
Przez wiele lat pracował jako tłumacz literatury medycznej, w tym jako redaktor polskich wydań czasopism medycznych, takich jak np. Lancet Oncology. Swoje doświadczenia
w tym zakresie podsumował napisaniem słownika onkologiczno-hematologicznego polsko-angielskiego i angielsko-polskiego, zawierającego blisko 30 tys. haseł. Jest współautorem polskich zaleceń dotyczących leczenia chorych na nowotwory złośliwe i łagodne piersi.
Jest Przewodniczącym Zespołu przy Ministrze Zdrowia ds. „no-fault”. Przez wiele lat pełnił funkcję Przewodniczącego Polskiego Narodowego Komitetu ds. TNM Międzynarodowej Unii Walki z Rakiem (UICC). Był tłumaczem i redaktorem dwóch wydań atlasu TNM (siódmej i ósmej edycji TNM).
Pełnił także funkcję Przewodniczącego Odwoławczej Komisji Oceniającej w Uczelni. Jest członkiem Komisji Bioetycznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
W 2008 objął funkcję prodziekana ds. nauki Wydziału Lekarskiego. Od 2016 roku był członkiem Senatu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Przez ostatnie dwie kadencje pełnił funkcję prorektora ds. organizacyjnych i studenckich. W obu kadencjach był także pierwszym zastępcą rektora.
Jego działalność organizacyjna w Uczelni obejmuje niemal wszystkie obszary. Po wygraniu wyborów na rektora, przez prof. Radzisława Kordka w 2016 roku, brał czynny udział w reformowaniu w zasadzie wszystkich obszarów działalności Uczelni, wdrażając kompleksowe systemy zarządcze i prowadząc politykę kadrową.
Jego pasją jest sport. Biega, trenuję sztuki walki, uprawia strzelectwo sportowe. Jest miłośnikiem muzyki.